Abstrakty

Prezentacje z propozycjami współpracy są dostępne tutaj.

 

Książka abstraktów do pobrania.

Lista prezentacji (bez abstraktów) do pobrania.

Względem pdfów, kolejność prezentacji mogła ulec zmianie (można ją sprawdzić w planie konferencji lub poniżej.

 

Sesja 1 – propozycje współpracy

Gravitational waves – Michał Bejger

Gwiazdy neutronowe – obserwacyjne ograniczenia na modele gęstej materii i jąder atomowych – Leszek Zdunik

Neutron stars: astrophysical laboratories for nuclear physics – Morgane Fortin

Superfluids in neutron stars – Brynmor Haskell

Accretion flows onto black holes and their connection to jets – Andrzej Zdziarski

Sesja 2 – propozycje współpracy

Simulations of young and not so young stars with accretion discs and outflows – Miljenko Cemeljic

Radiation hydrodynamic simulations of accretion onto black holes and neutron stars – David Abarca

Limitations for the dark energy properties based on active galactic nuclei – Bożena Czerny

Selected topics in relativistic accretion physics – Włodzimierz Kluźniak

Sesja 3 – propozycje współpracy

Astrofizyka wysokich energii – obserwatorium CTA – Rafał Moderski

Spectroscopy of symbiotic binary systems. Analysis of chemical composition in symbiotic giants to trace binary interactions and evolution – Cezary Gałan

Populacja symbiotycznych układów podwójnych – Krystian Iłkiewicz

Comparison of Accretion Properties of Radio Loud and Radio Quiet AGNs – Maitrayee Gupta

Studying Stars in the Infrared – Ryszard Szczerba

Sesja 4 – propozycje współpracy

MOCCA Star Cluster Simulations – Projects – Mirosław Giersz

TESSting the progenitors of supernovae and gravitational wave sources – Gerald Handler

Radiative pulsar astrophysics – Jarosław Dyks

Rekoneksja pól magnetycznych – Krzysztof Nalewajko

Sesja 5 – propozycje współpracy

Obserwacje nieba w dziedzinie rentgenowskiej – Agata Różanska

Gravitational lensing of the cosmic microwave background – Paweł Bielewicz

Projekt Araucaria: w kierunku pomiaru Wszechświata z dokładnością 1% – Paulina Karczmarek

Classical Pulsating Stars – Radosław Smolec

Astrocent – Leszek Roszkowski

Sesja 6 – wystąpienia uczestników

Poszukiwanie ciemnej materii przy pomocy optycznych zegarów atomowych – Beata Zjawin

Wypływy molekularne w okolicy źródeł SMM 3, 4 i 6 z obszaru Serpens Core – Jarosław Stephan

XX Oph – a peculiar binary system – Szymon Żywica

Sztuka Kodowania – Piotr Skonieczka

O sposobie tworzenia pełnej krzywej blasku gwiazd zmiennych z kilku danych obserwacyjnych – Marcin Wrona

Sesja 7 – wystąpienia uczestników

Heavy elements in black hole’s disk – Katarzyna Wojczuk

Projekt Astrobaza, czyli jak popularyzować astronomię w szkołach – Krzysztof Lisiecki

Spektroskopia całego pola w badaniu obszarów tworzenia się gwiazd – Dominika Itrich

Emission stars in young open cluster Stock 8 – Przemysław Mikołajczyk

Sesja 8 – wystąpienia uczestników

Analiza zmienności gwiazd alfa i beta Crucis na podstawie danych BRITE oraz SMEI – Piotr Kołaczek-Szymański

Kosmologia niejednorodna w zastosowaniach – Justyna Borkowska

Transmission spectrum of the ultra-short period planet WASP-103b – Monika Stangret

Opis ruchu sondy kosmicznej wokół planetoidy o nieregularnym kształcie – Mateusz Narożnik

Sesja 9 – wystąpienia uczestników

Bliskie mody nieradialne i modulacje w Cefeidach pulsujących w pierwszym owertonie – Krzysztof Kotysz

Properties of quasars from the Sloan Digital Sky Survey – Marzena Śniegowska

Large scale structure of matter in the universe – Patrycja Tanajewska

Sesja plakatowa

Jak “świeci” wyświetlacz ciekłokrystaliczny? – Anna Drzewicz

Hot water in low-mass protostars – Dominika Itrich

Semi – automatic variability search on the example of GaiaV14ahj field of stars – Przemysław Mikołajczyk

Stellar parameters of potentially pulsating stars in K2 field – Tomasz Różański

Zastosowanie pakietu CASA do analizy danych z ALMA na przykładzie struktur związanych z dżetami od protogwiazd – Jarosław Stephan

Nukleosynteza w wypływach akrecyjnych z czarnej dziury u podstawy GRB’s – Katarzyna Wojczuk

Short-term variations of Hα and Hβ lines in RS Oph – Stefania Wolf

Experimental set-up for hypothetical dark matter detection – Beata Zjawin